התקנת מעליות

מלאו פרטים או חייגו 03-5595545

  התקנת מעליות
  חברת "מעליות אקספרס בע"מ" מתמחה בייצור, תכנון והתקנת כל סוגי המעליות – MRL, חשמליות והידראוליות, לחברה ניסיון רב בענף, מוניטין גבוה וצוות מקצועי ומנוסה. שירות התקנת מעליות מיועד ליזמים, לחברות בנייה בכל הארץ, לוועדי בתים משותפים, לחברות פרטיות וציבוריות וכיוצא בזה. כחברה מובילה בתחומה אנו מציעים תחת קורת גג אחת פתרונות מתקדמים ומקיפים לכל דרישה ולכל לקוח.

  קבלת היתר להתקנת מעליות בבניין
  במבנים חדשים נהוג לתכנן את המעלית כבר בשלבי התכנון, יש מעליות מסוגים שונים לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על ידי חברה המתמחה בתחומי ייצור מעליות והתקנתן. ראוי לציין כי על פי חוק שנקבע בשנת 1974 יש להתקין מעלית בכל בניין חדש שגובהו מעל 4 קומות. כמו כן, ניתן להתקין מעלית חדשה בבניין קיים, חוק המקרקעין קובע כי התקנת מעלית אפשרית בהתקיים שני תנאים מצטברים:

  קבלת היתר בנייה להתקנת מעלית חדשה בבניין לפי חוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965.
  המעלית אינה גורמת לפגיעה מהותית בדירות האחרות או בחלקן, ברכוש המשותף או בחזות המבנה.
  התקנת מעליות חדשות בבניין קיים מאפשרת לדיירים בקומות הגבוהות לשפר את איכות חייהם, המעלית תורמת גם לעליית ערך הדירות של הדיירים בבניין, מגדילה את עמידות הבניין בפני רעידות אדמה ומפגעים אחרים בגלל פיר המעלית העשוי לרוב מבטון מזוין, והיא גם מהווה אמצעי יציאה נוסף מהבניין, למרות שבמקרי חירום ברוב המקרים אסור להשתמש בה.

  מי נושא בהוצאות התקנת המעלית?
  כאשר מתכננים להתקין מעלית חדשה בבניין קיים החוק קובע כי נדרש רוב של בעלי דירות שבבעלותם שני שליש מהדירות בבניין המגורים המשותף. יש לקיים אסיפת כללית של הדיירים על מנת להצביע בנושא. החוק קובע כי בעלי הדירות שמחליטים על התקנת המעלית יישאו בהוצאות ההתקנה, עם זאת כל בעלי הדירות חייבים לשאת בהוצאות התחזוקה של המעלית. לרוב, הנטל מחולק בין כל הדיירים בבניין, כאשר בעלי דירות בקומות הגבוהות משלמים יותר מאחר והם עושים את השימוש הרב ביותר במעלית.

  לאחר קבלת החלטה על התקנת מעלית בבניין יש לפנות לחברת ייצור מעליות שתפקידה לתכנן את המעלית, להגיש את התכניות לעירייה ולהתקין את המעלית בבניין, ההתקנה כוללת עבודות בנייה. יש מקרים בהם מתקינים את המעלית בחלל המדרגות הקיים, כיום ניתן להצר את חדר המדרגות כדי להתקין את המעלית, לחלופין אפשר להתקין אותה חיצונית למבנה.

  כמה עולה מעלית?
  טווח המחירים של מעלית חשמלית לבניין קיים בגובה של 4 קומות הנו כ-80,000 ₪ עד 120,000 ש"ח, מעלית הידראולית יקרה יותר ועלותה למעלה מ-135,000 ₪. המחירים אינם כוללים את עלות עבודות הבנייה, ויש להוסיף גם עבודות חשמל והיתר בנייה בעלות משוערת של 50,000 ₪. עלות ממוצעת להוספת מעלית חשמלית לבניין בן 4 קומות, כולל עבודות בנייה וללא שינוי בחדר המדרגות היא כ-250,000 ₪, העלות המשוערת עם שינוי בחדר המדרגות עשויה להגיע ל-400,000 ₪.

  להתקנת מעליות צרו עמנו קשר או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית!

  סוגי המעליות שלנו

  חברת "מעליות אקספרס" חברה בהתאחדות התעשיינים בישראל, בעלת רישיון משרד הכלכלה ועובדת ברישיון ופיקוח של מכון התקנים הישראלי.